Webinar 11 października 2023 r. – Kiedy i jaką profilaktykę powinien stosować pacjent zagrożony NTM

Zaproszenie na webinar Kiedy i jaką profilaktykę powinien stosować pacjent zagrożony NTM, który odbędzie się 11 października 2023, godz. 18.00-19.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl

Według europejskich statystyk na nietrzymanie moczu (NTM) cierpi ok. 10% populacji po 30. roku życia, 30% osób po 40. roku życia i 35% po 60. roku życia. To problem miliona Polaków, ale do specjalistów zgłasza się jednak tylko niewielka liczba pacjentów. Wynika to przede wszystkim z poczucia wstydu.           

A czynników zwiększających ryzyko wystąpienia NTM jest wiele, m.in. ciąża i poród, otyłość, niedobór estrogenów związany z okresem menopauzy, operacje ginekologiczne i urologiczne, czy ciężka praca fizyczna.                                      

Pomimo, że świadomość i profilaktyka NTM wraz z fizjoterapią uroginekologiczną oraz ćwiczeniami mięśni dna miednicy stają się coraz bardziej popularne to jednak wciąż niewiele osób wie, że dobre nawyki związane z zapobieganiem objawom inkontynencji można kształtować już od dzieciństwa. Kiedy i jaką profilaktykę powinien stosować pacjent zagrożony NTM przedstawi Małgorzata Sawicka, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Urologicznych. 

Webinar jest realizowany w ramach programu edukacyjnego Akademia Pielęgniarstwa i Położnictwa Sudocrem Expert. Patronat honorowy nad programem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Partnerem programu jest Teva. 

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/29/sudocrem-11-10-2023-18-00#pageMain

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *