Warsztaty „Intensywna Opieka WORKSHOPS” – 11.04.2024 r. Lublin

Zapisz się na maraton warsztatów Intensywna Opieka WORKSHOPS!

Takich warsztatów jeszcze nie było! Już 11 kwietnia 2024 r. w hotelu Ibis Styles Lublin Stare Miasto odbędzie się wielotematyczny maraton warsztatów Intensywna Opieka WORKSHOPS dla specjalistów oddziałów intensywnej terapii.  W wydarzeniu weźmie udział 150 medyków podzielonych na grupy ćwiczeniowe. Rejestracja trwa: www.intensywnaopieka.pl

Takiego wydarzenia dotąd nie było – Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci UCK WUM wraz z Vicommi Media podjęły inicjatywę organizacji wielotematycznych warsztatów dla pielęgniarek pracujących w oddziałach intensywnej terapii. Program spotkania to zajęcia wyłącznie praktyczne – od wentylacji mechanicznej, przez zapobieganie zakażeniom, opiekę nad raną u pacjenta w OIT, monitorowanie, postępowanie z dożylnym dostępem pośrednim aż po pozaustrojowe wspomaganie życia. To już czwarta edycja projektu – poprzednie odbyły się w Gdyni, Wrocławiu i Warszawie.

Praktyka czyni mistrza

– Od dłuższego czasu myśleliśmy o formacie spotkań dla pielęgniarek anestezjologicznych, który skupiałby się wyłącznie na zajęciach praktycznych i rozwijaniu różnych kompetencji pielęgniarki w OIT – mówi mgr Małgorzata Jadczak, Przewodnicząca Komitetu Naukowego wydarzenia. Ogromny odzew ze strony personelu medycznego tak naprawdę z całej Polski pokazuje, że to dobry krok – jest ogromne zapotrzebowanie na praktyczne warsztaty. Mamy nadzieję, że pozytywnie zaskoczymy uczestników naszym pomysłem na to spotkanie – dodaje ekspertka.

– Wydarzenie jest trudne w realizacji, ale ogromnie ważne. Wciąż brakuje w naszej dziedzinie spotkań kameralnych, skupionych na każdym uczestniku i rozwijanych przez niego kompetencjach – mówi z kolei dr n. med. Paweł Witt, Przewodniczący Komitetu Naukowego „Intensywna Opieka WORKSHOPS”. Na najnowocześniejszym sprzęcie dostępnym na rynku i z użyciem nowoczesnych produktów chcemy wraz z uczestnikami ćwiczyć kluczowe kompetencje koniecznie w codziennej pracy w OIT. W końcu to praktyka czyni mistrza – dodaje dr Witt.

1 dzień = 9 warsztatów dla każdego uczestnika

 „Intensywna Opieka WORKSHOPS” odbędzie się 11 kwietnia 2024 r. w hotelu Ibis Styles Lublin Stare Miasto.   Warsztatowy maraton potrwa od godz. 9:00 do 18:0. Wśród tematów warsztatów znajdą się między innymi:

  • Optymalizacja pracy pielęgniarki podczas zabiegów pozaustrojowego oczyszczania krwi na oddziałach intensywnej terapii
  • Monitorowanie pacjentów w oddziałach intensywnej terapii
  • Temperatura ma znaczenie – 1,6°C robi różnicę. Wytyczne w praktyce i wskazówki dotyczące ogrzewania pacjentów i płynów infuzyjnych
  • Pacjent z raną na OIT – trening postępowania

Więcej informacji o wydarzeniu i panel rejestracji znajdą Państwo na stronie:

www.intensywnaopieka.pl